כנס IARPP 2019

התפרסם על-ידי יותם קדם | 0 תגובות

מעלה מפה...

תאריך/זמן
20/06/2019 - 23/06/2019
כל היום

מקום
InterContinental David hotel


 דדדהפורום הישראלי לפסיכותרפיה התיחסותית

ועד הפורום מזמין להשתתף

בכנס הבינלאומי של  2019dIARPP 

לדמיין בעיניים פקוחות במרחב התייחסותי

שיתקיים בתאריכים 20-23/6,

במלון דייויד אינטרקונטיננטל, בתל אביב.

afafacc

שלום לכולם-ן,

הכנס השנה יתמקד בנושא הדמיון:

ילדים משתמשים בדמיונם בפתיחות ובחופשיות, תוך זרימה פשוטה בין דמיון למציאות. כשגדלים הם לומדים לשתף פחות – שמא ילעגו להם, לא יאמינו, או יטילו בהם דופי באופן אחר. אזי מתכנס דמיונו של הילד פנימה, בינו לבין עצמו ולעתים – אף קופא ונעשה משותק… כדברי סטיבן מיטשל:

"אפשר לראות בפסיכופתולוגיה כשל בדמיון".

מה מאפשר לנו לשמר את הדמיון עם תנועה, חיוניות, יצריות ויצירתיות? מה הוא נותן לנו כפרטים וכחברה? כיצד נוכל להבחין בין דמיון לאסקפיזם, בין דמיון לכזבים, בין דמיון לבעיה בבוחן מציאות, בין דמיון למשיחיות, לנבואה, לפנטזיה לא מודעת. האם הדמיון עשוי להיות מסוכן ולמי – למדמיין? לאחר? לשניהם?

נתבונן בדמיון מנקודת מבט התייחסותית:

מה תפקיד הדמיון בטיפול בכלל, מתי הוא נעלם, מתי הוא הכרחי ובאלו מצבים הוא בלתי נסבל. כמה אנשים צריך כדי לדמיין? האם המבט הנוסף על פעולת הדמיון מאפשר אותה? האם הוא עלול להפריע לה? מה תפקיד הדמיון אצלנו, בטיפול, כיצד הוא מסייע ברגעי איום וכאב?

איזו דיאלקטיקה יכולה להתקיים בין הדמיון והעיניים הפקוחות במציאות מורכבת כמו זו של ישראל ושל המזרח התיכון? האם יש סיכוי לשינוי מבלי לדמיין ועד כמה המציאות משפיעה על יכולת  זו?  איך אפשר להמשיך לדמיין ועם זאת – להישאר עם עיניים פקוחות?

הכנס הבינלאומי השנה יתקיים אצלנו בתל-אביב. זהו אירוע מקצועי ייחודי עם עושר ומגוון של היבטים קליניים ותיאורתיים. בעלון הכנס ניתן להתרשם מרשימה של מומחים-ות מכל רחבי העולם אשר ישתתפו במשך 4 ימים בשיח חברתי ומקצועי אינטנסיבי דרך הרצאות, סדנאות, עבודות מחקר וכו'.

קישור לעלון הכנס: Click here לחצו לעלון הכנס

קישור להרשמה: https://iarpp19-il.forms-wizard.net/

 

אנו מזמינ-ות אתכם-ן לבוא לתל-אביב להשתתף אתנו, ולדמיין יחדיו בעיניים פקוחות.

חברי וועדת הכנס בישראל:

ד"ר אילנה לאור

תמי דרור-שיבר, מ.א.

דני פרידלנדר, מ.א.

יועצת לוועדת הכנס:

ד"ר נגה גוגנהיים

 

 

אין אפשרות להגיב.

מאמרים אחרונים