התפרסם על-ידי יותם קדם בתוך מאמרים וסקירות ספרות | 0 תגובות

סיכום פעילות שנת 2018 

בשנת 2018 – מלאו עשור להקמת הפורום ההתייחסותי הישראלי – נפרדנו מחברתנו לוועד יהודית אשר והצטרף אלינו- יואב אנטמן.

האירוע המרכזי בשנת הפעילות – 2018 היה תכנון כנס "מעגלים מתרחבים" שהתקיים בעכו – לראשונה יצאנו מחוץ לתל אביב אל הפריפריה ופנינו לקהלים חדשים,הכנס הפגיש אנשי טיפול ממגזרים שונים ומן הפריפריה והמרכז,תוך עיסוק בחוייתי באומנותי וברב תרבותי, המפגש היה מאתגר, מרתק ואחר.

במקביל להכנת הכנס התחלפו היו"רים – נפרדנו מ- ד"ר עופר מאורר לאחר שנות פעילות רבות אינטנסיביות ופוריות במסגרת הוועד והפורום. החליפה אותו ד"ר אילנה לאור היו"רית המכהנת.עם כניסתה לתפקיד הוגדרו תחומי האחריות של חברי הוועד:

  • ד"ר נגה גוגנהיים – אחראית על קשרי חוץ.
  • יואב אנטמן – גזבר
  • אודי חן ויואב אנטמן אחראים על הערבים הקליניים.
  • ד"ר אסתר רפפורט ואורנה שור – אחראיות על אתר הפורום ועל התכנים המתפרסמים בו.
  • שילי ורדימון – אחראית על הקולוקוויום.

במקביל פועלים חברינו ד"ר אילנה לאור, תמי דרור – שיבר ודני פרידלנדר כחברי ועדת הכנס הבינ"ל שיחול ביוני 2019 וייקרא -"לדמיין בעיניים פקוחות-מסעות התייחסותיים", עבודה אינטנסיבית נעשית ותיעשה, במעגלי עבודה ויצירה שונים, על מנת להכין כנס זה.

המשכנו והעצמנו את מסורת הערבים הקליניים, בשנה זו ניתנו הרצאות העוסקות בביטוי מילולי ולא מילולי של המטפל, באופן בו המטפל משתנה או לא תוך עבודתו ומהם מנבאי השינוי? וכן בנושא החם של תשוקה דיגיטלית והתחזות ברשת, הרצאה זו היא "סנונית "לסדרת הרצאות עתידית השנה שתעסוק במגוון נושאים הקשורים למיניות ומגדר- פוליאמורה, ביסקסואליות כמושג אנליטי קלאסי שהוזנח ולא התפתח ואפשרויות עכשוויות להתייחס אליו ,עבודה התייחסותית רגישת מגדר עם גברים, מיניות ובעלות(AGENCY)  מנקודת מבט התייחסותית, בלבול השפות שבין מיניות לאינטימיות ממבט התייחסותי ועוד.

האתר שלנו עובר בימים אלו התחדשות וריענון וזה עתה עלו בו מגוון מאמרים ודיונים מ"כנס עכו". כמו כן בהמשך טבעי לכנס יזמנו את הקולוקוויום השלישי שדן במאמרה של ד"ר אפי זיו "טראומה עיקשת" – הקולוקוויום איפשר לעבד יותר לעומק תכנים שעלו ב"כנס עכו".

המשך שנת 2018 תתאפיין בהמשך פעילות עשירה של הפורום, תוך התכוונות והכנה של הכנס הבינ"ל שיתקיים בתאריכים: 23-20 ביוני 2019.

השארת תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלכם לא תפורסם באתר.

אירועים קרובים